ثبت نام کارگاه

دی اکسیدکربن کمتر اکسیژن بیشتر

04 ارديبهشت 1400

311

دی اکسیدکربن کمتر اکسیژن بیشتر

آیا می دانید که در جهان سالیانه ۳ میلیون نفر در اثر آلودگی هوا جان خود را از دست میدهند که ۹۰ درصد آنان در کشور‌های توسعه یافته هستند؟ آیا می دانید  در برخی کشور‌ها  تعداد افرادی که در اثر آلودگی هوا  جان خود را از دست میدهند بیشتر از قربانیان سوانح رانندگی است؟

علت این مرگ و میرها مربوط به آسم، برونشیت، تنگی نفس، سکته قلبی، و آلرژی‌های مختلف تنفسی است که به کودکان کم سن و سال و سالمندان بیشتر از دیگران  آسیب می زند.

متخصصان معتقدند که موادی که از طریق هوای آلوده وارد محیط میشوند دارای ترکیباتی هستند که باعث نابودی بافت‌های مختلف بدن خواهد شد. این مواد از طریق ریه، پوست، مخاط بدن، مخاط چشم، گوش، بینی و دستگاه گوارش، وارد بدن شده و باعث تخریب سلول‌های بدن می شود.

شاید بتوان گفت مهمترین عامل آلودگی هوا در سراسر جهان، استفاده از سوخت های فسیلی از جمله بنزین است. با افزایش روزافزون استفاده ی مردم از خودروهای شخصی، آلودگی ناشی از احتراق سوخت آنها به یک معضل بزرگ برای شهرها تبدیل شده است.

 متاسفانه آلودگی هوای ناشی از آلودگی خودرو و بنزین مصرفی آنها روز به روز در حال افزایش است. براین اساس ﻣﺘﺨﺼﺼﺎن و کارشناسان محیط‌ زیست به‌ویژه در ﺷﻬﺮﻫﺎی ﺑﺰرگ  به فکر راه چاره افتادند و در نهایت  به این نتیجه رسیدند که با توجه به ﻣﺼﺮف ﺑﺎﻟﺎی ﺳﻮﺧﺖ باید ﺑﻪ دﻧﺒﺎل ﺳﻮﺧﺘﻲ ارزان و ﭘﺎک ﺑﺮای ﻛﺎرﺑﺮد در ﻛﻨﺎر ﺑﻨﺰﻳﻦ ﺑﻮد ﻛﻪ در مجموع سی.ان.جی موردتوجه ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺖ.

گاز طبیعی متراکم (Compressed Natural Gas) یا همان CNG جایگزین خوبی برای بنزین و حتی گازوئیل است. با استفاده از این سوخت آسیب کمتری به محیط‌زیست وارد می‌شود. بخش عمده ترکیب شیمیایی CNG را گاز متان تشکیل می‌دهد،

 

برچسب :
سبد خرید